Reklama

Niedziela Sandomierska

Nadchodzą...

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Temat Światowych Dni Młodzieży staje coraz bardziej gorący. Stan przygotowań w diecezji, a w sposób szczególny w Sandomierzu i w Stalowej Woli był tematem spotkania komitetu organizacyjnego z przedstawicielami lokalnych mediów. Konferencja prasowa odbyła się 23 czerwca w Papieskim Instytucie Teologicznym w Sandomierzu. W spotkaniu wzięli udział bp Krzysztof Nitkiewicz – ordynariusz sandomierski, Lucjusz Nadbereżny – prezydent Stalowej Woli, Marek Bronkowski – burmistrz Sandomierza, mł. insp. Dariusz Chmielowiec – komendant powiatowy Policji w Sandomierzu, ks. Marek Kumór – diecezjalny koordynator ŚDM, Natalia Bełz – koordynator wolontariatu, ks. Bartłomiej Krzos – autor przewodnika po diecezji sandomierskiej oraz ks. Jarek Raczak – odpowiedzialny za stronę medialną przygotowań. Spotkanie poprowadził ks. Tomasz Lis, rzecznik Kurii Diecezjalnej w Sandomierzu.

Była mowa o planowanych „Dniach w Diecezji” i Diecezjalnym Dniu Wspólnoty, który odbędzie się w Sandomierzu 23 lipca. Zaproszeni zostaliśmy również do Stalowej Woli na 24 lipca, gdzie odbędzie się zwieńczajacy świętowanie koncert Piotra Rubika.

Diecezja przygotowuje się na przyjęcie gości z Francji, Kanady, Italii, Wybrzeża Kości Słoniowej, Białorusi, Ukrainy, Hiszpanii, Albanii i Ekwadoru. Łącznie przewidywanych jest ok. 800 osób. Wraz z grupami zagranicznymi przyjedzie do nas 5 biskupów. Gościom towarzyszyć będzie 700 naszych wolontariuszy.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2016-06-30 10:10

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Oni byli pierwsi

Goście z Kolumbii byli pierwszą grupą, która 17 lica przybyła do diecezji bielsko-żywieckiej, by tu oczekiwać na Światowe Dni Młodzieży. Zostali zakwaterowani w Żywcu. Ta kilkunastoosobowa forpoczta była zapowiedzią 274-osobowej grupy z Kolumbii, która w kolejnych kilku dniach docierała z lotnisk w Pradze i Wiedniu na Podbeskidzie. Ostatecznie trafili oni nie tylko do centralnej parafii w Żywcu, ale i do Sporysza, Radziechów, Wieprza i Juszczyny.
CZYTAJ DALEJ

„Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli” – mówi Chrystus

2026-06-18 10:10

[ TEMATY ]

rozważania

O. prof. Zdzisław Kijas

Adobe Stock

„Nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli” – dodaje Chrystus. Lęk przed pogardą. Lęk, że się niewiele znaczy, że jest się lekceważonym, czy pomiatanym przez innych. Ileż emocji rodzi się wtedy w sercu takiej osoby. Obmyśla, jak tego uniknąć, co zrobić, aby pokazać innym, którzy patrzą na nią z góry, że są w błędzie.

Jezus powiedział do swoich apostołów: «Nie bójcie się ludzi! Nie ma bowiem nic skrytego, co by nie miało być wyjawione, ani nic tajemnego, o czym by się nie miano dowiedzieć. Co mówię wam w ciemności, powtarzajcie w świetle, a co słyszycie na ucho, rozgłaszajcie na dachach. Nie bójcie się tych, którzy zabijają ciało, lecz duszy zabić nie mogą. Bójcie się raczej Tego, który duszę i ciało może zatracić w piekle. Czyż nie sprzedają dwóch wróbli za asa? A przecież bez woli Ojca waszego żaden z nich nie spadnie na ziemię. U was zaś policzone są nawet wszystkie włosy na głowie. Dlatego nie bójcie się: jesteście ważniejsi niż wiele wróbli. Do każdego więc, kto się przyzna do Mnie przed ludźmi, przyznam się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie. Lecz kto się Mnie zaprze przed ludźmi, tego zaprę się i Ja przed moim Ojcem, który jest w niebie».
CZYTAJ DALEJ

Jasna Góra: Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych

Msza św., ale i koncerty, świadectwa, a nawet konkurs z nagrodami - to wszystko znalazło się w programie 27. Pielgrzymki Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci (PKRD) przy Radiu Maryja na Jasną Górę. Z najmłodszymi zaśpiewali zespół Małe TGD oraz bp Antoni Długosz. Biskup sprawował Eucharystię z udziałem dzieci. Hasło pielgrzymki to: „Jestem uczniem i misjonarzem Pana Jezusa”. Mali pielgrzymi dziękowali za kończący się rok szkolny i modlili się o opiekę Maryi na czas wakacji.

BP Jasnej Góry
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję