Reklama

Z Jasnej Góry

Niedziela Ogólnopolska 26/2018, str. 8

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Jubileuszowa pielgrzymka

Szkoły i Przedszkola Katolickie

Jubileuszowa 20. Ogólnopolska Pielgrzymka Szkół i Przedszkoli Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich zgromadziła 18 czerwca br. ok. 4 tys. uczniów, nauczycieli i duszpasterzy szkół katolickich z całej Polski. Przybywają oni każdego roku, by podziękować za kończący się rok szkolny. – Zaskakującym owocem naszych pielgrzymek i każdorazowego zawierzenia tutaj, na Jasnej Górze, i w innych miejscach Matce Bożej naszych szkół jest powstawanie tych szkół – stwierdził Grzegorz Nawrocki, wiceprezes SPSK.

Mszy św. przewodniczył abp Wacław Depo, metropolita częstochowski. Podczas Eucharystii został złożony Akt Zawierzenia szkół i przedszkoli katolickich Matce Bożej Jasnogórskiej. W ramach pielgrzymki odbyły się: koncert ks. Jakuba Bartczaka, znanego rapera, wręczenie nagród laureatom konkursu plastycznego i literackiego, a także spotkanie z Janem Pospieszalskim, redaktorem TVP.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Pielgrzymowanie

Podwórkowe Kółka Różańcowe

Reklama

Wielką rzeszę dzieci wraz z rodzicami, dziadkami i opiekunami zgromadziła 16 czerwca br. 19. Pielgrzymka Podwórkowych Kółek Różańcowych Dzieci Radia Maryja. Wysłuchano koncertu zespołu Armia Dzieci z Lublina, świadectw, koncertu w wykonaniu bp. Antoniego Długosza – biskupa od dzieci, była także modlitwa różańcowa, którą prowadziła Magda Buczek, założycielka PKR. W kazaniu bp Długosz przypomniał o obchodzonym w tym roku jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości: – Dziś cieszymy się, że obchodzimy 100. rocznicę wolności naszego kraju. Powtarzajcie za mną: Panie Jezu, dziękuję za Ducha Świętego, który przemienia Polskę, aby była Twoim królestwem. W tym momencie w niebo wypuszczono biało-czerwone balony. – Niech one mówią nam o tym, że kochamy nasz kraj! – podkreślił bp Długosz.

– Matka Boża Fatimska zaprosiła nas do Podwórkowych Kółek Różańcowych przez Madzię Buczek – powiedział o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja, i dodał: – Nie wiem, ile wy macie lat, ale wiemy, ile miały tamte dzieci: Hiacynta – 7 lat, Franciszek – 9 lat, a Łucja – 10 lat. I Matka Boża do nich przyszła. Matka Boża często przychodzi właśnie do dzieci i prosi je, żeby z Nią współpracowały.

Męskie oblężenie Jasnej Góry

Polska potrzebuje mądrych, mocnych mężczyzn

Reklama

Zudziałem ok. 5 tys. osób 23 czerwca br. odbyła się II Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn nazywana „Męskim Oblężeniem Jasnej Góry”. Mszy św. przewodniczył biskup senior diecezji łomżyńskiej Stanisław Stefanek. W homilii zwrócił on uwagę na realia współczesnego świata, który niesie zagrożenia zniewolenia, i na Słowo Boże, które przynosi program wyzwolenia. Zauważył, że dzisiejszy świat, który zdobywają nowe ideologie wykluczające Boga, próbuje zabrać mężczyźnie jego osobowe sprawności pod bardzo kuszącym hasłem „wolności”, a więc chce „uwolnić” go nawet od świadomości swojej męskości czy wpisanego w naturę powołania, wmówić mu atrakcyjność „wolności od rodziny, od powiedzianego słowa, od jakichkolwiek zobowiązań”. Ubolewał nad naszym przyzwyczajaniem się do rozluźnienia moralnego, „kiedy łajdactwo nazywane jest nowoczesnym stylem”. Zdaniem bp. Stefanka, potrzebna jest uczciwość, troska o elementarne zasady obyczajowości, zwłaszcza społecznej. Do tej szczególnej walki o prawdziwe wartości powołany jest chrześcijański mężczyzna.

Bp Stefanek programem dla Polski nazwał obecność w życiu społecznym mądrych, myślących mężczyzn, odpowiedzialnych za swoje rodziny, a przez to odpowiedzialnych za Polskę.

Krótko

15 czerwca br. na nocne czuwanie przybyli górnicy z Kopalni Węgla Kamiennego „Knurów-Szczygłowice”. Obecny był Zarząd kopalni, przybyły także rodziny górników, w sumie ok. 250 osób.

16 czerwca br. odbyła się 33. Pielgrzymka Arcybractwa Straży Honorowej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy św. przewodniczył bp Stanisław Salaterski, delegat KEP ds. Arcybractwa.

W dniach 16-17 czerwca br. odbyły się na Jasnej Górze ogólnopolskie rekolekcje dla osób stanu wolnego poszukujących męża lub żony. Rekolekcje z udziałem ok. 600 osób z całej Polski poprowadził znany rekolekcjonista ks. Piotr Pawlukiewicz. Organizatorem spotkania była grupa „Niespokojni Nadzieją”, działająca przy Bractwie Najświętszej Maryi Panny Królowej Korony Polski na Jasnej Górze.

21 czerwca br. bp Stanislav Stolárik ze słowackiej Rożniawy świętował na Jasnej Górze 40-lecie kapłaństwa.

2018-06-27 09:37

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Zmarł ks. Krzysztof Włodarczyk. Miał 37 lat, walczył o życie po tragicznym wypadku drogowym

2026-06-25 09:37

[ TEMATY ]

śmierć kapłana

Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Włocławskiej

Śp. ks. Krzysztof Włodarczyk

Śp. ks. Krzysztof Włodarczyk

W środę, 24 czerwca 2026 r. zmarł ks. Krzysztof Włodarczyk, wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Lipnie. Miał 37 lat (w kapłaństwie 12).

Msza pogrzebowa pod przewodnictwem biskupa włocławskiego Krzysztofa Wętkowskiego odprawiona zostanie w kościele parafialnym pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodawie w sobotę 27 czerwca o godzinie 10.00. Pół godziny wcześniej modlitwa różańcowa.
CZYTAJ DALEJ

Kaczyński: zwrócę przyznany mi ukraiński Order Księcia Jarosława Mądrego

Prezes PiS Jarosław Kaczyński poinformował, że zwróci przyznany mu w 2022 r. ukraiński Order Księcia Jarosława Mądrego. To wyraz mojego stosunku do elit ukraińskich i lojalności wobec prezydenta Karola Nawrockiego - tłumaczył swoją decyzję.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej Kaczyński pytany o trwającą Konferencję na rzecz Odbudowy Ukrainy w Gdańsku przekazał, że zwróci przyznany mu ukraiński Order Księcia Jarosława Mądrego.
CZYTAJ DALEJ

Wakacyjne Spotkanie Misjonarzy – misjonarze o radościach i trudnościach

2026-06-25 18:00

[ TEMATY ]

misje

misjonarze

Karol Porwich/Niedziela

O tym, jak w krajach misyjnych problemem wychowawczym stają się wszechobecne telefony, o tym, jak sztuczna inteligencja może pomagać w pracy misyjnej, o sektach ekonomicznych, katechezie parafialnej, o tym, że trudno jest czekać na owoce oraz o tym, jak z czasem kraj misyjny staje się największą miłością - opowiadali misjonarze w rozmowach z KAI. W Centrum formacji Misyjnej w Warszawie trwa Wakacyjne Spotkanie Misjonarek i Misjonarzy 2026. Uczestniczy w nim ok. 90, które pełnią posługę w różnych częściach świata.

Zakochany w Argentynie
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję