Reklama

Niedziela Sandomierska

Rodzinne wakacje

W ośrodku Caritas w Bojanowie na letnim wypoczynku przebywało 11 rodzin. Udało się go zorganizować dzięki wsparciu z Funduszu Sprawiedliwości w ramach projektu „Razem Bezpieczniej”.

Niedziela sandomierska 32/2020, str. I

[ TEMATY ]

Caritas

wakacje

wypoczynek

Archiwum Caritas

W czasie pierwszego turnusu w ośrodku w Bojanowie

W czasie pierwszego turnusu w ośrodku w Bojanowie

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Ze względów epidemiologicznych w tym roku Caritas nie zorganizowała letniego wypoczynku dla dzieci. Tym razem z wakacyjnych turnusów skorzystały rodziny wspierane przez Caritas z racji ich trudnej sytuacji.

– Ośrodek w Bojanowie najlepiej spełnia wymogi wynikające z bezpieczeństwa sanitarnego w obecnej sytuacji epidemiologicznej. Każda rodzina zamieszkała w osobnym domku w bardzo dobrych warunkach. Wypoczywało 21 rodzin wraz z dziećmi – poinformował ks. Bogusław Pitucha, dyrektor sandomierskiej Caritas.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ksiądz dyrektor dodał, że są to rodziny, które borykają się z różnymi problemami i wymagają szerokiego wsparcia: – Na co dzień objęte są naszą opieką psychologiczną. Poprzez ten wypoczynek chcemy, aby jeszcze bardziej umocniły swoje więzi i oderwały się od codziennych kłopotów.

Na turnusie wypoczywało 11 rodzin.

Podziel się cytatem

Reklama

Program turnusów jest bardzo dobrze przygotowany. Jak informuje Simona Wojtowicz, odpowiedzialna za przebieg tegorocznego rodzinnego wypoczynku: – W trakcie pobytu w Bojanowie uczestnicy turnusów będą mieli okazję uczestniczyć w Programie Wspierania Rodziny, który zakłada pracę nad poprawą komunikacji w rodzinie, wzmocnieniem więzi, umiejętności wychowawczych rodziców oraz relacji pomiędzy członkami rodziny. Dodatkowo rodzice mogą skorzystać z indywidualnych konsultacji psychologicznych i pedagogicznych, a nastolatki z udziału w programie profilaktycznym „Stop cyberprzemocy”, ukazującym zagrożenia, jakie niosą ze sobą współczesne media, zwłaszcza internet. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli przeprowadzą z uczestnikami turnusów spotkania pod nazwą „Bezpieczne wakacje”, w trakcie których rodzice i dzieci będą mogli zapoznać się z zagrożeniami związanymi z narkotykami i dopalaczami, bo młodzież ma z nimi pierwszy kontakt zazwyczaj właśnie podczas wakacji.

Turnusy zostały tak przygotowane, aby rodziny miały okazję wspólnie spędzać czas na zabawie, odkrywaniu nowych miejsc oraz integracji. Uczestnicy mieli okazję odwiedzić Krainę Iluzji i Magicznych Ogrodów, gdzie wzięli udział we wspólnym pikniku, plenerze malarskim, rodzinnych kalamburach, Talent Show, Olimpiadzie Umiejętności oraz uczyli się piec chleb w Osadzie Leśnej „Dobroszówka”.

– Cały program nastawiony jest na wzmocnienie więzi rodzinnych. Ponadto w zajęciach profilaktycznych uczestnicy mogą dowiedzieć się, jak unikać i jak reagować na sytuacje powodujące różnorakie zagrożenia. Mam nadzieję, że wspólnie spędzony czas wzmocni te rodziny i będzie dla nich miłą formą letniego wypoczynku – dodaje ks. Pitucha.

2020-08-05 07:21

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Wakacyjne relacje

Niedziela toruńska 27/2020, str. VIII

[ TEMATY ]

wakacje

wypoczynek

Iwona Ochotny

Jak dobrze, że czas wakacyjnej radości możemy dzielić ze sobą

Jak dobrze, że czas wakacyjnej radości możemy dzielić ze sobą

Przyszedł upragniony czas wypoczynku, dłuższej przerwy od szkoły i nieco krótszej od pracy. Jak go przeżyć, żeby nie okazał się straconym?

Podobnie, jak w ubiegłym roku, nie będzie nam dane spędzić wakacyjnego czasu na wspólnotowych rekolekcjach. Wtedy „pokonał” nas błogosławiony stan małżonki i oczekiwanie na narodziny kolejnego potomka, a teraz „załatwiła” nas pandemia.
CZYTAJ DALEJ

Diecezja rzeszowska ma nowego biskupa koadiutora

2026-06-24 12:03

[ TEMATY ]

bp Krzysztof Chudzio

BP KEP

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio

Bp Krzysztof Chudzio, dotychczasowy biskup pomocniczy archidiecezji przemyskiej, został mianowany biskupem koadiutorem diecezji rzeszowskiej. Decyzję Ojca Świętego Leona XIV ogłosiła 24 czerwca 2026 roku Nuncjatura Apostolska w Polsce.

CZYTAJ DALEJ

KUL. Siedem piątek w areszcie

2026-06-24 16:15

Tomasz Górecki/KUL

W Centrum Studiów KUL przy Areszcie Śledczym w Lublinie odbyły się obrony prac licencjackich. 7 studentów uzyskało na dyplomie wynik bardzo dobry oraz wysoką średnią.

Studentów egzaminowała komisja w składzie: rektor KUL ks. prof. Mirosław Kalinowski, prorektor ds. nauki prof. Iwona Niewiadomska oraz prodziekan Wydziału Teologii KUL ks. prof. Mirosław Brzeziński. Pytania stawiane licencjuszom dotyczyły pracy oraz całego zakresu studiów. – To ogromna radość kiedy widzi się wymierne efekty naszej pracy. To podsumowanie nie tylko całego roku pracy, ale tak naprawdę trzech lat. Mamy nadzieję, że Panowie rozpoczną drugi stopień studiów - podkreślił ks. prof. Mirosław Kalinowski.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję