Reklama

Niedziela Wrocławska

Wrocław

WyRolowani

Ksiądz Jerzy Babiak poinformował, że tegoroczna pielgrzymka rolkowa na Jasną Górę nie może się odbyć.

Niedziela wrocławska 29/2021, str. II

[ TEMATY ]

protest

Archiwum organizatorów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Rolkarze wyrazili swoje niezadowolenie z nowych przepisów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Był to czas, na który wielu z nas czekało. Rok temu pielgrzymka nie odbyła się ze względu na pandemię, a teraz otrzymaliśmy decyzję Wojewody Dolnośląskiego, który podtrzymał decyzję Starosty Oleśnickiego i Komendanta Policji w Oleśnicy. Ta decyzja wskazuje na brak możliwości uzgodnienia trasy pielgrzymki– zakomunikował ks. Babiak salezjanin, organizator pielgrzymki.

Decyzja umotywowana jest zmianą opublikowaną w Dzienniku Ustaw w 2020 r. dotyczącą zmian w Kodeksie o Ruchu Drogowym. Dotyczy to Art.15a. pkt 1 – „Osoba poruszająca się przy użyciu urządzenia wspomagającego ruch jest obowiązana korzystać z chodnika, drogi dla pieszych lub drogi dla rowerów.”

– W przypadku pielgrzymki na Jasną Górę jest to niemożliwe. Jako organizatorzy czujemy się wykluczeni. Jako ludzie religijni mamy prawo do wyznawania wiary. Nie jesteśmy indywidualnymi uczestnikami, ale posiadamy całą infrastrukturę bezpieczeństwa. Czujemy się wykluczeni także jako rolkarze, bo brak zgody na zorganizowaną formę wskazuje, że jazda na rolkach na dłuższych odcinkach jest niemożliwa – powiedział ks. Babiak.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2021-07-14 12:11

Ocena: +1 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Rey: Francuzi nie wiedzą, co ich łączy, stąd te podziały

[ TEMATY ]

protest

Francja

strajk

podziały

Francją znów wstrząsają protesty. Dzisiaj odbywa się strajk generalny. Nie pracują szkoły, stoi transport, w wielu miastach odbywają się demonstracje. Zdaniem przebywającego w tych dniach w Rzymie bp. Dominique’a Reya kraj ten doświadcza dziś głębokiej fragmentaryzacji społeczeństwa. Dominują interesy indywidualne i grupowe. Francja stała się archipelagiem. Zatracone zostało poczucie dobra wspólnego, świadomość wspólnego losu. Zdaniem francuskiego biskupa przyczyniło się do tego zanegowanie historycznych korzeni Francji, do których należy również chrześcijaństwo. W takiej sytuacji trudno jest dostrzec to, co nas łączy i stojące za tym dobro wspólne.

Biskup diecezji Fréjus-Toulon towarzyszył grupie 300 młodych chrześcijańskich przedsiębiorców, którzy przybyli do Rzymu z trzydniową pielgrzymką. Jego zdaniem to nowe pokolenie chrześcijan jest szansą dla Kościoła i Francji.
CZYTAJ DALEJ

Modlitwa św. Jana Pawła II o pokój

Boże ojców naszych, wielki i miłosierny! Panie życia i pokoju, Ojcze wszystkich ludzi. Twoją wolą jest pokój, a nie udręczenie. Potęp wojny i obal pychę gwałtowników. Wysłałeś Syna swego Jezusa Chrystusa, aby głosił pokój bliskim i dalekim i zjednoczył w jedną rodzinę ludzi wszystkich ras i pokoleń.
CZYTAJ DALEJ

Stryków: Rzymskokatolicka i Mariawicka modlitwa o Jedność Kościoła

2026-01-23 13:29

[ TEMATY ]

archidiecezja łódzka

ks. Paweł Kłys

Nabożeństwo ekumeniczne w parafii św. Marcina w Strykowie

Nabożeństwo ekumeniczne w parafii św. Marcina w Strykowie

W regionie łódzkim trwają Dni Modlitw o Jedność Chrześcijan. W kolejnym dniu spotkań ekumenicznych modlitwę o jedność Kościoła zanoszono w świątyni rzymskokatolickiej pw. Świętego Marcina w Strykowie. Mszy świętej przewodniczył bp Zbigniew Wołkowicz, a homilię wygłosił ks. Stanisław Bankiewicz, proboszcz strykowskiej parafii Kościoła Starokatolickiego Mariawitów.

We wstępie do liturgii ks. Piotr Braczkowski, proboszcz parafii św. Marcina w Strykowie przywitał zebranych i wyraził wdzięczność za obecność i chęć wspólnej modlitwy o jedność Kościoła, szczególnie na gruncie lokalnym - strykowskim, gdzie w jednej miejscowości żyją i mieszkają obok siebie rzymscy katolicy i starokatolicy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję