Reklama

Niedziela Podlaska

Mistrzowie

Szachiści po raz kolejny spotkali się, by rozegrać turniej szachowy – spełniając swoją pasję oraz promować ten wspaniały sport.

Niedziela podlaska 32/2022, str. VI

[ TEMATY ]

turniej szachowy

Józef Flaziński

Nagrodzeni zawodnicy

Nagrodzeni zawodnicy

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Czeremsze odbył się XVIII Turniej Szachowy o Puchar św. Krzysztofa. W zawodach zorganizowanych 24 lipca przez parafię Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Czeremsze, na czele z proboszczem ks. Krzysztofem Domaraczeńko, zagrało 40 zawodników z czterech województw: podlaskiego, mazowieckiego, lubelskiego i śląskiego. Niestety organizatorzy i zawodnicy musieli zmierzyć się z problemami lokalowymi, ponieważ w szkole przeprowadzany jest remont. Z tego powodu szachiści musieli rywalizować w jednej sali lekcyjnej, w związku z czym rodzice mieli ograniczoną możliwość obserwowania swoich pociech w walce. Nie przeszkodziło to jednak w rozegraniu turnieju.

Reklama

Zwycięstwo odniósł 14-letni Szymon Ptaszyński przed 13-letnim Mateuszem Wasilukiem – obaj zdobyli po sześć punktów w siedmiu rundach. Reprezentują MUKS Stoczek 45 Białystok. Trzecim był 19-letni Jakub Żurawicki z Węgrowa, a czwarta 16-letnia Matylda Szczotka ze Stoczka 45 Białystok. A więc młodzież dominowała! Miejsca od czwartego do ósmego zajęli już dorośli: Tomasz Czapko z Siemiatycz, Andrzej Choiński z Bielska Podlaskiego, Grzegorz Czech z Raciborza i Krzysztof Zygulski z Warszawy. W kategorii dzieci do lat 10, wśród dziewcząt zwyciężyła Magda Korowajczuk z Sarnak, a wśród chłopców Mateusz Strus z Sokołowa Podlaskiego. W kategorii juniorów do lat 13 zwyciężył Mateusz Wasiluk. Wśród juniorów do lat 18 zwyciężyli: Matylda Szczotka i Szymon Ptaszyński.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Trójka zwycięzców w klasyfikacji ogólnej otrzymała okazałe puchary. Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach wiekowych z podziałem na dziewczęta i chłopców otrzymali medale, a wszyscy zawodnicy nagrody rzeczowe, które wręczył im ks. Krzysztof Domaraczeńko. Trzeba zaznaczyć, że ks. Krzysztof musiał pełnić podczas turnieju kilka ról: zawodnika, organizatora i jeszcze w przerwach między partiami sprawował swoje obowiązki jako kapłan – odprawiając Msze św. oraz głosząc homilie.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zawodnikom za wzięcie udziału w zawodach, a zwycięzcom gratulujemy sukcesów. Życzymy im także ciągłego rozwoju, bo za rok kolejne zawody, a reszta zawodników nie śpi i z pewnością zechce zgarnąć to trofeum.

2022-08-03 09:55

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Częstochowa: I Otwarty Turniej Szachowy dla Dzieci do lat 7

[ TEMATY ]

turniej szachowy

Mat.prasowy

Zapraszamy na I Otwarty Turniej Szachowy dla Dzieci do lat 7 o Puchar Dyrektora Katolickiej Szkoły Podstawowej SPSK im. św. Jadwigi Królowej w Częstochowie.

Termin i miejsce: 16.03.2024 r., Katolicka Szkoła Podstawowa SPSK im. św. Jadwigi Królowej w Częstochowie ul. Górna 12
CZYTAJ DALEJ

Kapłan zamordowany w Sudanie Południowym. Jego "winą" było to, że zgłosił kradzież leków

2026-06-22 18:03

[ TEMATY ]

kapłan

Sudan Południowy

zamordowany

kradzież leków

Vatican Media

Ksiądz Youhanna Al-Amin został zamordowany w odwecie

Ksiądz Youhanna Al-Amin został zamordowany w odwecie

Ksiądz Youhanna Al-Amin, proboszcz kościoła św. Wincentego w Kaudzie w południowym Sudanie, został zamordowany w piątek 19 czerwca wraz z dwiema innymi osobami w Górach Nubijskich. Informację o tym podała katolicka organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Sudańskie media doniosły, że mord był aktem odwetu, ponieważ ksiądz zgłosił władzom kradzież leków przechowywanych przez kościół dla ludności.

Region nękany jest narastającymi napięciami plemiennymi i wewnętrznymi konfliktami między ugrupowaniami zbrojnymi. Kauda, położona w stanie Kordofan Południowy, jest głównym ośrodkiem w kontrolowanych przez Sudański Ludowy Ruch Wyzwolenia Północy. W ostatnich miesiącach pogarszająca się sytuacja w połączeniu z konfliktami zbrojnymi i plemiennymi, zmusiła część duchownych do opuszczenia regionu. Ojciec Youhanna postanowił jednak pozostać we wspólnocie, której służył. Był jednym z niewielu kapłanów nadal aktywnych mimo wszechobecnej przemocy. Jego posługa wykraczała dalece poza opiekę duchową.
CZYTAJ DALEJ

Bp Włodarczyk: nie dekret, ale serce kapłana troszczy się o lud Boży

2026-06-23 17:56

[ TEMATY ]

Diecezja bydgoska

Diecezja Bydgoska/facebook.com

„Dekret sam w sobie nie wywołuje zatroskania o lud Boży. To już zależy od naszych serc, od naszej postawy kapłańskiej i od naszego podejścia do służby” - powiedział biskup bydgoski Krzysztof Włodarczyk podczas wręczenia 23 czerwca dekretów personalnych kapłanom diecezji bydgoskiej. Oprócz zmian dotyczących księży wikariuszy ordynariusz mianował również nowego dyrektora Caritas Diecezji Bydgoskiej oraz dyrektora Centrum Edukacyjno-Formacyjnego Diecezji Bydgoskiej.

Ordynariusz podkreślił, że każda zmiana personalna jest przede wszystkim misją i posłaniem do dalszej służby. Przyznał, że decyzje dotyczące nowych nominacji bywają trudne zarówno dla kapłanów, jak i dla wiernych przywiązanych do swoich duszpasterzy.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję