Do Domu Rekolekcyjnego „Augustianum” w Radomyślu nad Sanem przybyło 54 uczestników z różnych oddziałów z terenu diecezji. Młodzież uczestniczyła w spotkaniach formacyjnych, gdzie przez zabawę i integrację uczestnicy uczyli się o podstawach KSM, elementach jedności organizacyjnej, dziesięciu zasadach stowarzyszenia. Nie zabrakło miejsca na codzienne Mszę św., nabożeństwa różańcowe oraz Koronkę do Bożego Miłosierdzia. KSM-owicze brali udział również w warsztatach, których zadaniem było własnoręczne stworzenie różańca. W ramach pogodnego wieczoru, podzieleni na zespoły, rywalizowali w quizie wiedzy
o KSM. Uczestników spotkania odwiedzili członkowie Zarządu Diecezjalnego poprzednich kadencji: Natalia Łukawska, Magdalena Blacha i Karolina Grzesik. Jedna z nich – była prezes Natalia Łukawska, podzieliła się z młodzieżą swoim świadectwem.
– Skarb wiary mamy z Bożą pomocą pomnażać dla własnej korzyści i dla dobra innych. Pamiętajcie o tym, kiedy za kilka dni wrócicie do szkół, gdzie przecież nie wszyscy wyznają podobne wartości – mówił bp Nitkiewicz.
W parafii Narodzenia św. Jana Chrzciciela we Włostowie, na terenie której leży Karwów, miejsce urodzenia bł. Wincentego Kadłubka, patrona diecezji, odbył się oazowy Dzień Wspólnoty, podsumowujący wakacyjne turnusy Ruchu Światło-Życie naszej diecezji. Spotkanie rozpoczęło się na placu kościelnym od zawiązania wspólnoty. Wzięły w nim udział osoby, które uczestniczyły w turnusach formacyjnych, jak również młodzi, którzy na co dzień działają w parafialnych grupach oazowych oraz rodziny z Ruchu Domowego Kościoła. Dla każdego uczestnika była to okazja do doświadczenia pięknej wspólnoty Kościoła i umocnienia się w wierze.
Ojcu Świętemu powiedziałem, że Fundacja, która się troszczy o dziedzictwo Jana Pawła II, także w ludziach, nie tylko w rzeczach, ma 45-lecie w tym roku, więc ma już swój dorobek, osiągnięcia. Poprosiłem o błogosławieństwo i Ojciec Święty go udzielił - wskazał w rozmowie z Vatican News metropolita krakowski kard. Grzegorz Ryś, relacjonując spotkanie Rady Administracyjnej fundacji z Leonem XIV.
Kard. Ryś wyraził radość, że pierwsze spotkanie Rady Administracyjnej, w którym uczestniczy jako jej zwierzchnik, rozpoczęło się Mszą Świętej przy grobie św. Jana Pawła II i spotkaniem z Ojcem Świętym.
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Lubelskiej już po raz 30. zorganizowało „Bal Młodych”.
W ostatnią sobotę stycznia na lubelskiej hali MOSiR bawiło się kilkaset młodych osób z archidiecezji oraz z różnych stron Polski. Radosna, bezalkoholowa zabawa w duchu wartości chrześcijańskich, połączyła młodzież z wielu wspólnot i stowarzyszeń. Zgromadzeni bawili się pod hasłem „Perły Królestwa”, zaczerpniętym z ewangelicznej przypowieści o kupcu i perle (por. Mt 13, 44–46). Jak wyjaśnił ks. Mateusz Wójcik, asystent KSM, myśl zawarta w haśle miała przypominać uczestnikom o ich wartości i godności, o tym, że „każdy człowiek jest w oczach Pana Boga jak drogocenna perła”.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.