Reklama

Franciszek

Czytamy Franciszka

Nowa ewangelizacja

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Nowa ewangelizacja (...) urzeczywistnia się zasadniczo w trzech obszarach. W pierwszym rzędzie wymieńmy obszar duszpasterstwa zwyczajnego (...). Do tego obszaru należy także zaliczyć wiernych, którzy zachowują żywą i szczerą wiarę katolicką, dając jej wyraz na różny sposób, chociaż nie uczestniczą często w kulcie. Duszpasterstwo to ma na celu wzrost wierzących, tak by coraz lepiej całym swoim życiem odpowiadali na miłość Bożą. Na drugim miejscu wspomnijmy o środowisku „osób ochrzczonych, które jednakże nie żyją zgodnie z wymogami chrztu św.”, nie przynależą całym sercem do Kościoła i nie doświadczają już pocieszenia płynącego z wiary. Kościół jako matka zawsze uważna stara się, aby przeżyli oni nawrócenie, które przywróciłoby im radość wiary oraz pragnienie zaangażowania się w Ewangelię. W końcu zauważmy, że ewangelizacja związana jest istotnie z głoszeniem Ewangelii tym, którzy nie znają Jezusa Chrystusa lub zawsze Go odrzucali. Wielu z nich, ogarniętych tęsknotą za obliczem Boga, szuka Go w skrytości, również w krajach o starej tradycji chrześcijańskiej. Wszyscy mają prawo przyjąć Ewangelię. Chrześcijanie mają obowiązek głoszenia jej, nie wykluczając nikogo, nie jak ktoś, kto narzuca nowy obowiązek, ale jak ktoś, kto dzieli się radością, ukazuje piękny horyzont, ofiaruje upragnioną ucztę. Kościół rozszerza się nie przez prozelityzm, ale „przez przyciąganie”.

Adhortacja apostolaska Evangelii gaudium, n. 14, 24 listopada 2013 r.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2024-01-23 14:19

Ocena: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Podano daty papieskiej wizyty w Tajlandii i Japonii

[ TEMATY ]

Japonia

papież Franciszek

Grzegorz Gałązka

Papież Franciszek odwiedzi Tajlandię w dn. 20-23 listopada br. Tę informację przekazali mediom nuncjusz apostolski w tym kraju abp Paul Tschang In-Nam oraz przewodniczący Konferencji Katoliskich Biskupów Tajlandii kard. Francis-Xavier Kriengsak Kovithavanij. Informację tę potwierdził także dyrektor Biura prasowego Stolicy Apostolskiej, Matteo Bruni dodając, że Ojciec Święty wyruszy z Rzymu 19 listopada, a do obydwu krajów został zaproszony zarówno rzez władze państwowe jaki i tamtejszych biskupów.

Choć szczegółowy program papieskiej wizyty nie został jeszcze opublikowany, wiadomo, że papież przyjął zaproszenie tajlandzkich biskupów, a jego czterodniowa wizyta poprzedzi pielgrzymkę do Japonii. Jak ogłosili hierarchowie, Ojciec święty przybędzie do ich kraju jako "pielgrzym pokoju i promotor dialogu międzyreligijnego". Najprawdopodobniej, oprócz udziału w spotkaniach modlitewnych, papież spotka się z królem Tajlandii Mahą Vajiralongkornem. Z Tajlandii Franciszek uda się 23 listopada do Japonii, gdzie pozostanie do 26 listopada. Odwiedzi tam Tokio, Hiroszimę i Nagasaki.
CZYTAJ DALEJ

Znane są szczegóły sobotniego czuwania z Papieżem w intencji pokoju

2026-04-08 13:47

[ TEMATY ]

modlitwa

Leon XIV

pexels.com

Już w sobotę 11 kwietnia o godz. 18.00 w Bazylice św. Piotra odbędzie się szczególna modlitwa o pokój pod przewodnictwem Leona XIV. Do udziału, a także duchowej łączności, zaproszeni są wszyscy wierni.

Leon XIV w orędziu Urbi et Orbi, wygłoszonym w Niedzielę wielkanocną zaprosił wszystkich do modlitewnego czuwania razem z nim 11 kwietnia w intencji pokoju na świecie.
CZYTAJ DALEJ

Pielgrzymi z USA

2026-04-09 17:47

[ TEMATY ]

Jasna Góra

USA

pielgrzymi

BPJG

Bp Thomas Paprocki

Bp Thomas Paprocki

Pielgrzymi z diecezji Springfield w stanie Illinois na Jasnej Górze.

Na Jasnej Górze, wraz z wiernymi z USA,modlił się bp Thomas Paprocki, ordynariusz diecezji Springfield w stanie Illinois. Ich pielgrzymka do Polski ściśle związana jest z nadchodzącym świętem. Przyznał, że w Stanach mówi się o Miłosierdziu Bożym, najwięcej jednak wśród Polonii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję