Reklama

W wolnej chwili

Bóg w Narnii

Jak mądrze i ciekawie opowiedzieć o chrześcijaństwie, by nawet największy niedowiarek odkrył pełnię wiary?

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Clive Staples Lewis, autor Opowieści z Narnii, nie był zawodowym teologiem, ale przez wielu uważany jest za najskuteczniejszego z apologetów XX wieku, a jego publikacja Chrześcijaństwo po prostu została uznana przez czasopismo Christianity Today za najlepszą książkę religijną minionego stulecia. Twórczość Lewisa przekonuje, że dzięki chrześcijaństwu wszystko inne nabiera sensu. Mimo to współcześni teologowie rzadko zwracają uwagę na dzieła brytyjskiego pisarza. Czym spowodowana jest ich obojętność wobec autora Opowieści z Narnii? Jaki jest faktyczny wkład Lewisa w obronę chrześcijaństwa? Czy jego argumenty za chrześcijaństwem są przekonujące? Na te zagadnienia próbują odpowiedzieć autorzy książki C. S. Lewis jako apologeta. Mocne i słabe strony najważniejszych argumentów.

Publikacja jest bodaj pierwszym tak kompleksowym opracowaniem twórczości Lewisa na polskim rynku wydawniczym. Jak zauważa Gregory Bassham (redaktor książki), próbując odpowiedzieć na pytanie o to, skąd się wziął sukces Lewisa: „Był on spowodowany jasnością i logicznością jego wywodów. Lewis to mistrz prozy, którą cechuje jasność, siła przekonywania i porządek. Co więcej, podobnie jak Franklin Roosevelt potrafił w swoich słynnych rozmowach radiowych przekazywać trudne idee prostym, bezpośrednim językiem, który był zrozumiały dla ludzi posiadających różne przygotowanie”.

Książka zachwyca obiektywizmem, jako że autorzy dobrze radzą sobie z analizą poglądów Lewisa, ukazując mocne i słabe strony jego argumentacji. Dla znawców twórczości Lewisa publikacja ta jest znacznym uzupełnieniem ich wiedzy, tym zaś, którzy o Lewisie wiedzą niewiele, pomoże poznać głębię jego literackiego dorobku.

C. S. Lewis jako apologeta. Mocne i słabe strony najważniejszych argumentów
Red. Gregory Bassham
Wydawnictwo: Fundacja Prodoteo
Książka do nabycia:
ksiegarnia.niedziela.pl
tel. 34 324 36 45
ksiegarnia@niedziela.pl

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-04-08 15:22

Oceń: +3 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Ukazała się barwna opowieść o losach Naczelnika!

Na polskim rynku ukazała się dobrze napisana, barwna opowieść o losach Tadeusza Kościuszki. Bohatera, którego życie mogłoby stanowić gotowy scenariusz do niejednego filmu. Autorem tej wciągającej książki jest historyk Janusz Wesołowski.

Historia rozpoczyna się od dziejów rodu Kościuszków, a te rozpoczynają się od czasów panowania króla Zygmunta Starego. W kolejnych częściach autor przybliża dzieciństwo i edukację, która z powodu wzorowych postępów kontynuowana jest we Francji.
CZYTAJ DALEJ

Malta: Znaleziono ciało 13-letniej Polki porwanej przez morze

2026-01-28 12:02

[ TEMATY ]

Malta

Vatican Media

Nurkowie znaleźli w środę na Malcie ciało 13-letniej Polki, porwanej przez morze w miejscowości Cirkewwa, gdy była na spacerze z ojcem i bratem. Dziewczynka zaginęła, kiedy bardzo wysoka fala uderzyła w nabrzeże; ojciec, który zdołał uratować syna, sam doznał obrażeń - przekazał w środę dziennik „Times of Malta”.

Do nieszczęśliwego wypadku doszło w poniedziałek po południu. Trudne warunki pogodowe, wzburzone morze i porywisty wiatr utrudniały potem poszukiwania dziecka. (PAP)
CZYTAJ DALEJ

Wiceminister rolnictwa: każdy pies będzie zaczipowany

2026-01-29 10:14

[ TEMATY ]

pies

Adobe Stock

Wprowadzimy jednolity system, w którym każdy pies będzie zaczipowany – poinformował w czwartek wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Jacek Czerniak. Zarządzany przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa system ma ułatwić identyfikację właścicieli m.in. porzuconych zwierząt.

Projekt dotyczący Krajowego Rejestru Oznaczonych Psów i Kotów ma być przyjęty przez Komitet Stały Rady Ministrów jeszcze w czwartek – zadeklarował podczas konferencji podsumowującej kontrole w schroniskach Jacek Czerniak. – Decyzja w tej sprawie ma zapaść o godz. 12 – zapowiedział.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję