Reklama

W diecezjach

Włocławek

Wyrazić miłość do Matki

Zachęcamy wszystkie dzieci do udziału – niech z serca i wyobraźni najmłodszych popłynie hołd dla naszej ukochanej Matki Bożej Licheńskiej!

Niedziela Plus 27/2025, str. VIII

[ TEMATY ]

Włocławek

w diecezjach

Materiał organizatorów

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Sanktuarium Matki Bożej Licheńskiej zaprasza dzieci w wieku od 5 do 14 lat do udziału w wyjątkowym konkursie plastycznym pt. „Najpiękniejszy obrazek Matki Bożej Licheńskiej”. To nie tylko okazja do twórczej zabawy, ale także sposób na wyrażenie swojej wiary, wdzięczności i dziecięcej miłości do Maryi – Tej, która zawsze prowadzi nas do Jezusa, czuwa nad nami i wspiera nas w trudnych chwilach. Matka Boża Licheńska jest szczególnie bliska sercom pielgrzymów – Jej spojrzenie pełne miłości i troski towarzyszy tysiącom ludzi każdego dnia. Teraz dzieci mogą Ją ukazać tak, jak same Ją widzą – oczami pełnymi nadziei, dobra i piękna.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy wykonać pracę plastyczną przedstawiającą Matkę Bożą Licheńską – dowolną techniką (rysunek, malarstwo, kolaż i inne), formatu A4 (lub maksymalnie A3). Pracę należy dostarczyć osobiście do Biura Obsługi Pielgrzyma lub wysłać pocztą na adres: Biuro Promocji Sanktuarium, ul. Klasztorna 4, 62- 563 Licheń Stary, z dopiskiem: „Konkurs plastyczny”. Termin nadsyłania prac upływa 24 sierpnia br.

Na uczestników czekają atrakcyjne nagrody: główna to weekendowy pobyt rodzinny w sanktuarium, są także nagrody rzeczowe, dyplomy i publikacja wyróżnionych prac w mediach sanktuaryjnych oraz wystawa w bazylice. Wyniki zostaną ogłoszone 31 sierpnia podczas Jubileuszowego Spotkania Rodzin. Więcej na: www.lichen.pl .

Oprac. za: Biuro Prasowe Sanktuarium

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-06-30 18:56

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Czy wiecie, że...

Niedziela Plus 12/2023, str. I

[ TEMATY ]

Włocławek

Martyna Miłek

Po raz pierwszy misterium zorganizowano w Zadzimiu w 2016 r.

Po raz pierwszy misterium zorganizowano w Zadzimiu w 2016 r.
...misterium Męki Pańskiej w Zadzimiu (diec. włocławska) odbędzie się już po raz piąty? Pierwsze miało miejsce w 2016 r., w ramach obchodów jubileuszu 600-lecia istnienia parafii Zadzim. Okazało się sukcesem. Inicjatorem całego przedsięwzięcia był ks. Dariusz Puszkiewicz – ówczesny proboszcz zadzimskiej parafii – przy współudziale Stowarzyszenia Przyjaciół Zadzimia, członków wspólnoty parafialnej i chóru kościelnego. Organizację przedstawień pasyjnych postanowiono kontynuować we współpracy z kolejnym proboszczem – ks. Juliuszem Mieczyńskim. Po przerwie wywołanej pandemią w 2022 r. powrócono do organizacji wydarzenia. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu ruszyły przygotowania. W trakcie prób grupa ok. 50 amatorów ćwiczy poszczególne sceny opracowanego specjalnie na ten rok scenariusza. Trwają także prace nad strojami, rekwizytami, oprawą muzyczną i wokalną oraz scenografią. Z roku na rok przebiegają one coraz sprawniej, a organizatorzy starają się podnosić poziom atrakcyjności wystawianej przez siebie pasji, dodając lub modyfikując poszczególne elementy przedstawienia.
CZYTAJ DALEJ

Zmiana: 5 lipca Anioł Pański z Papieżem jeszcze w Watykanie

2026-07-02 13:05

[ TEMATY ]

Watykan

Agata Kowalska

Stolica Apostolska wprowadziła korektę w opublikowany lipcowy kalendarz Ojca Świętego. W najbliższą niedzielę, 5 lipca, Papież będzie przewodniczył modlitwie Anioł Pański z okna Pałacu Apostolskiego w Watykanie, a nie z Castel Gandolfo.

W trzy kolejne niedziele: 12, 19 i 26 lipca modlitwie tej będzie przewodniczył na Piazza della Libertà przed Pałacem Apostolskim w Castel Gandolfo. Tak, jak wcześniej zapowiedziano, do końca lipca nie będą się również odbywać papieskie audiencje generalne. Z kolei w sierpniu zarówno audiencje, jak i niedzielne modlitwy Anioł Pański zaplanowane są w Watykanie. Jedynym wyjątkiem będzie uroczystość Wniebowzięcia NMP w sobotę 15 sierpnia, kiedy Papież poprowadzi południową modlitwę z Castel Gandolfo.
CZYTAJ DALEJ

Mężczyźni Świętego Józefa – kilka propozycji na wakacje

Warsztat Odzyskiwania Nadziei, czyli rekolekcje dla zmęczonych mężczyzn, „Czy naprawdę żyjesz swoim życiem?” - weekend dla mężczyzn w Gorcach a może częściowo nieformalne cotygodniowe spotkanie przy grillu i adoracja Najświętszego Sakramentu? - to przykłady wakacyjnych propozycji dla mężczyzn, które przygotował Ruch Mężczyzn Świętego Józefa. - Widzimy ogromną potrzebę pracy z mężczyznami z uwagi na ich sytuację i kondycję psychofizyczną. Można to nazwać stanem depresyjnym, który jest wśród mężczyzn bardzo powszechny - mówi Andrzej Lewek, krajowy koordynator Ruchu Mężczyzn Świętego Józefa. Zwraca uwagę, że mężczyźni potrzebują sensu, potrzebują duchowości ale nie zawsze wiedzą, gdzie tego szukać.

Andrzej Lewek podkreśla, że trudna kondycja psychofizyczna mężczyzn odzwierciedla się m.in. w statystykach samobójstw. - To przerażające, ale w Polsce przeciętnie 11 mężczyzn dziennie się zabija - mówi w rozmowie z KAI. Podkreśla, że jego środowisko od wielu lat stara się o powołanie duszpasterstwa mężczyzn. - Staramy się pomagać odnajdywać sens, odnajdywać duchowość. Mężczyźni tego potrzebują ale często nie wiedza, gdzie tego szukać - mówi. Podkreśla, że wobec braku wiedzy o propozycjach w Kościele, część mężczyzn szuka wsparcia w duchowościach wschodnich. - Jest wiele inicjatyw psychologicznych, które zwracają uwagę na potrzebę wyciszenia i proponują właśnie np. medytację wschodnią jako drogę rozwoju. Idziemy w stronę wielkiego zaniedbania. Mamy takie bogactwo duchowości w Kościele. Tylko... kto o tym wie - mówi Andrzej Lewek.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję