Nie ma prawdziwej odnowy Kościoła bez powrotu do Ojców Kościoła – zgodnie z tą myślą o. kard. Raniero Cantalamessa sięga do dzieł pisarzy starożytnego chrześcijaństwa i czyni to z charakterystycznym dla siebie literackim zacięciem. Ojciec Cantalamessa to postać znana i ceniona na świecie, także poczytny pisarz – po jego książki sięgają nie tylko ludzie wierzący, doceniając jego erudycję, piękny język i wnikliwe spostrzeżenia. Ten włoski kapucyn ma na swoim koncie niezwykły rekord – przez 44 lata był kaznodzieją Domu Papieskiego. Teraz, będąc na emeryturze, oddaje się kolejnej swojej pasji – pisarstwu. Staraniem wydawnictwa Serafin na polskim rynku wydawniczym ukazuje się jego książka: Na ramionach gigantów. Jest to swoisty kompas wiary prowadzący przez dzisiejsze wzburzone morze codzienności. Jako przewodników w tej duchowej podróży o. Cantalamessa przywołuje Ojców Kościoła. Każdego z nich stawia jako autorytet w poznawaniu kolejnych aspektów życia, wiary i duchowości, wszak mistrzowie chrześcijańskiego Wschodu i Zachodu uczą nas patrzeć dalej i dostrzegać więcej. Ich nauki pozwalają jeszcze głębiej żyć wiarą i miłością. Ich wskazówki otwierają nasze serca na działanie łaski.Książka Na ramionach gigantów prowadzi nas do Źródła, którym jest kochający Bóg. Święci Atanazy, Bazyli, Grzegorz z Nazjanzu, Grzegorz z Nyssy, Augustyn, Ambroży, Leon Wielki i Grzegorz Wielki to giganci wiary i mądrości, których przywołuje na kartach swojej książki o. Cantalamessa. Każdy z nich przybliża nas do poznania Boga, Eucharystii i Pisma Świętego, a przez to do lepszego zrozumienia sensu istnienia. Ojciec Cantalamessa podchodzi do Ojców Kościoła z niezwykłą wrażliwością i otwartością umysłu, ukazując, że mimo upływu czasu ich nauki nic nie tracą na aktualności.
Na ramionach gigantów
Raniero Cantalamessa
Wydawnictwo: Serafin
Książka do nabycia:
ksiegarnia.niedziela.pl
tel. 34 324 36 45
ksiegarnia@niedziela.pl
Spotkania z nową książką i jej autorem zwykle się łączą ze sporą dawką emocji, ale takie same emocje są również udziałem autorów. - Czuję się, jakbym przeżywał drugi ingres - żartował abp Wacław Depo, metropolita częstochowski i przewodniczący Rady ds. Środków Społecznego Przekazu KEP, podczas promocji swojej najnowszej książki „Blask wiary w Chrystusie”, która ukazała się w Wydawnictwie KUL. Uroczysta promocja odbyła się 19 listopada br. w auli „Niedzieli” w Częstochowie, z udziałem znakomitych gości, wśród których byli m.in.: abp senior Stanisław Nowak, bp Jan Wątroba, przedstawiciele Jasnej Góry - o. Józef Płatek i o. Zachariasz Jabłoński, parlamentarzyści oraz rektorzy częstochowskich uczelni: Akademii Jana Długosza - dr hab. inż. prof. AJD Zygmunt Bąk i Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego - ks. dr Andrzej Przybylski.
Rozpoczęła się egzekucja wyroku wobec Weroniki Krawczyk ze Starogardu Gdańskiego, matki trojga dzieci, skazanej za ostrzeżenie innych kobiet przed aborterem Piotrem A. Sąd działa wyjątkowo szybko, szybciej niż zwykle w podobnych sprawach. Weronika na początku grudnia złożyła wniosek o ułaskawienie do Prezydenta Karola Nawrockiego i wciąż oczekuje na decyzję z Pałacu Prezydenckiego.
Sądy w Starogardzie Gdańskim oraz w Gdańsku skazały Weronikę za to, że na forum w Internecie odradziła korzystanie z usług ginekologa-abortera Piotra A., skazanego w 2008 roku za nielegalne aborcje w gabinecie przy ul. Przemyskiej w Gdańsku. Na początku stycznia kobieta dostała wezwanie na spotkanie z kuratorem. Zostało jej przydzielone miejsce wykonywania kary ograniczenia wolności w postaci prac społecznych, była także nakłaniana, aby opublikować przeprosiny dla Piotra A. Odmówiła przepraszania człowieka, który chciał jej zabić dziecko i podpisała oświadczenie, że nie wystosuje takich przeprosin.
Biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej przybył do Rzymu wraz z pielgrzymką z Kalisza i miał okazję bezpośrednio porozmawiać z Leonem XIV. Taka bezpośrednia relacja z Papieżem jest bardzo ważna dla każdego, a dla biskupa w sposób szczególny – powiedział Vatican News bp Buzun.
Po środowej audiencji generalnej bp Łukasz Buzun, który przybył z pielgrzymką z diecezji kaliskiej, porozmawiał przez chwilę z Papieżem. „Mogłem zamienić kilka słów z Ojcem Świętym” – mówi Vatican News, bp Buzun. „Powiedziałem skąd jestem, ale także nadmieniłem, że skończyłem seminarium na terenie parafii ojców augustianów w Krakowie, przy kościele św. Katarzyny. Ojciec Święty bardzo się ucieszył” – opowiada biskup, nawiązując do faktu, że Papież jest augustianinem.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.