Reklama

Niedziela Rzeszowska

Noc czuwania

Wieczorem z piątku na sobotę 28 listopada w Sanktuarium św. o. Pio w Terliczce odbyło się trzecie nocne czuwanie modlitewne w intencji Kościoła, Ojczyzny i pokoju na świecie. Czuwanie rozpoczęło się o godz. 19.30 i trwało do godz. 4 nad ranem.

Niedziela rzeszowska 51/2025, str. V

[ TEMATY ]

Terliczka

Kamil Bargieła

Punktem kulminacyjnym czuwania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby

Punktem kulminacyjnym czuwania była Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Zebranych przywitał kustosz sanktuarium ks. Paweł Ciba. Ksiądz proboszcz wyraził radość z możliwości wspólnego spotkania, zwracając uwagę na rozpoczynający się niebawem czas szczególnego czuwania, czyli Adwent. W zorganizowanych grupach do Terliczki przybyli pielgrzymi z Jasła, Cieklina, Jarosławia, Sędziszowa Małopolskiego, Lipnicy, Jeżowego, Samborca, Ostrowca Świętokrzyskiego. Nie zabrakło parafian oraz licznych pielgrzymów indywidualnych przybyłych z różnych stron diecezji. W czuwaniu uczestniczył kapucyn o. Robert Krawiec, krajowy asystent Grup Modlitwy o. Pio. Program czuwania był bogaty. Przeplatały się w nim katechezy i modlitwa. Spotkanie było transmitowane przez kanał Grup Modlitwy o. Pio.

Po modlitwie różańcowej zebrani wysłuchali konferencji ks. Piotra Potyrały, dyrektora rzeszowskiej Caritas o Kościele. Poprzez przykłady wzięte z życia wskazał na potrzebę bycia miłosiernym. Poprosił także zebranych, aby nie bali się być miłosierni i dobrzy dla innych. Po Apelu Jasnogórskim była chwila na pokrzepienie ciała, poczęstunek przygotowany przez członków Grupy o. Pio z Terliczki. Następnie odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia i wysłuchaliśmy drugiej katechezy o Ojczyźnie, którą wygłosił ks. Wojciech Środoń, kapelan WOT. Punktem kulminacyjnym spotkania była wspólna Eucharystia pod przewodnictwem bp. Jana Wątroby. Droga Krzyżowa i kolejne części Różańca wypełniły czas modlitwy po północy. Nad ranem miało miejsce indywidualne błogosławieństwo i zakończenie.

Trzecie nocne czuwanie modlitewne w Terliczce to był wyjątkowy czas duchowego oddechu. Przez kilka godzin wraz ze św. o. Pio trwaliśmy przy Chrystusie i Jego Matce. Otrzymaliśmy od Boga wspaniałą okazję do pogłębienia naszego braterstwa i przeżycia radości ze spotkania z drugim człowiekiem. Dziękujemy wszystkim uczestnikom, a zwłaszcza tym, którzy z ogromnym zaangażowaniem przygotowali je i czuwali nad jego organizacją i przebiegiem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2025-12-15 18:42

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Terliczka – pierwsza parafia nowej diecezji

Niedziela rzeszowska 6/2022, str. IV

[ TEMATY ]

Terliczka

Bożena Sztajner/Niedziela

Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce

Sanktuarium św. Ojca Pio w Terliczce

Pierwszą parafią erygowaną w diecezji rzeszowskiej była parafia Matki Bożej Fatimskiej w Terliczce.

Parafię powołał bp Kazimierz Górny, pierwszy biskup naszej diecezji, dekretem z 1 lipca 1992 r., a duszpasterstwo w nowej wspólnocie powierzył Ojcom Kapucynom z prowincji krakowskiej.
CZYTAJ DALEJ

W Polsce jest blisko pół tysiąca dziewic konsekrowanych. W której diecezji jest ich najwięcej?

2026-07-11 08:06

[ TEMATY ]

diecezja

pół tysiąca

dziewice

konsekrowane

Sebastian Dankiewicz

Dziewice konsekrowane mieszkają we własnych domach i pracują w różnych zawodach. Czasem ich współpracownicy nie wiedzą, że siedzą biurko w biurko z dziewicą konsekrowaną – powiedział PAP franciszkanin konwentualny o. Sebastian Bielski. W Polsce żyje obecnie 479 dziewic konsekrowanych.

Najwięcej dziewic konsekrowanych żyje w archidiecezji krakowskiej (60) i archidiecezji warszawskiej (49), najmniej w diecezji zamojsko-lubaczowskiej (1) i archidiecezji gnieźnieńskiej (1). Jedyną polską diecezją, w której nie ma obecnie żadnej dziewicy konsekrowanej, jest diecezja sosnowiecka.
CZYTAJ DALEJ

S. Gaudia Skass: Gdy wpadam w małości, Jezus mi pokazuje: „Dziewczyno, Ja to naprawdę wszystko ogarniam"

2026-07-12 11:07

Archiwum prywatne

S. Gaudia Skass

S. Gaudia Skass

Siostra Gaudia Skass ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia łączy życie zakonne z nieustannym byciem w drodze i głoszeniem charyzmatu Bożego Miłosierdzia. W rozmowie z okazji Festiwalu Życia w Kokotku otwarcie opowiada o swoich lękach, wewnętrznych zmaganiach i głębokim zaufaniu Jezusowi, który – jak podkreśla – „wszystko ogarnia”. Siostra dzieli się też cennymi wskazówkami, jak autentycznie mówić o Bogu młodym ludziom oraz dlaczego temat nieufności jest jednym z najważniejszych w życiu duchowym.

Karol Porwich: Jak można pogodzić życie zakonne z aktywnym głoszeniem charyzmatu Bożego Miłosierdzia z życiem w drodze?
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję