Reklama

Porady

Nasze rady

Modna torebka

Jak wybrać torebkę, by nie popełnić modowego faux pas i dobrze się czuć.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Torebka jest niezbędnym elementem damskiej garderoby. Służy za ozdobę i do przechowywania najpotrzebniejszych rzeczy, od dokumentów po kosmetyki. W wyborze spośród modnych torebek trzeba wziąć pod uwagę okazję, rytm dnia i swoją sylwetkę.

Kobiety wysokie lepiej będą wyglądać z torebką na długim pasku przewieszonym przez ramię, a niższe – z krótkim paskiem. Dzięki temu ich sylwetka nie skróci się optycznie. Kobiety o pełniejszych kształtach powinny wybierać torebki większe, a drobniejsze – mniejsze, żeby torebka nie przygniatała ich swoją wielkością.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Ważny jest materiał, z którego wykonana jest torebka. W sezonie wiosennym projektanci łączą klasyczne propozycje z nowoczesnymi detalami. Modne są zamsz, który nadaje torebkom miękkość, a także lakierowana skóra, która wprowadza akcenty nowoczesności. Znajdziemy też faktury o fantazyjnym splocie i z wypukłą strukturą, które dodają głębi i podkreślają modne wzory.

A co z kolorem? Kolor torebki nie musi być dopasowany do butów. Warto poeksperymentować, zestawić ze sobą różne barwy i odcienie. W tym sezonie modne są kolory ziemi: brązy, beże i zielenie, ale występują też torebki w kobalcie i bordo. Modnym akcentem są metalowe łańcuszki, zawieszki lub breloczki.

Reklama

Pora dnia. Jeśli szukasz torebki na co dzień, warto sięgnąć po listonoszkę. Jest lekka, ergonomiczna i bardzo modna w tym sezonie. Na spotkania i wieczorne wyjścia sprawdzą się kopertówki, które wyróżniają się prostymi, geometrycznymi kształtami. Znów na topie są modele na delikatnym łańcuszku.

Torebka może być tym elementem naszego stroju, który będzie wyrazisty i będzie przyciągał uwagę. Trzeba jednak pamiętać, że jeden mocny akcent w stylizacji jest wystarczający. Zarówno przy doborze torebki, jak i w kompletowaniu ubioru warto trzymać się zasady: nadmiar wrogiem prostoty.

Porządek w torebce

Damskie torebki słyną z tego, że nic nie można w nich znaleźć. Jak zapanować nad chaosem w torebce?
1. Zostaw w niej tylko to, bez czego nie możesz się obejść.
2. Kosmetyki włóż do woreczka lub kosmetyczki, można je kupić w wersji mini.
3. Regularnie rób szybki przegląd torebki i na bieżąco wyrzucaj z niej śmieci. Jeśli twoja torebka nie ma przegródek, skorzystaj z gotowych organizerów, które można do niej włożyć.

2026-03-03 12:40

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

By było ci do twarzy

Kupując okulary – czy to korekcyjne, czy przeciwsłoneczne – chcemy, żeby pasowały do naszej twarzy i do naszego stylu. Jak sobie z tym poradzić?

Po pierwsze: czy wiesz, jaki masz kształt twarzy? Od tego trzeba zacząć wybieranie oprawek. Najczęściej wyróżnia się pięć typów:
CZYTAJ DALEJ

Tysiące młodych w Asyżu. Papież odpowie na ich pytania

2026-08-03 16:59

[ TEMATY ]

Asyż

Leon XIV

Vatican Media

Leon XIV przybędzie 6 sierpnia do Asyżu, by spotkać się z tysiącami młodych. Odpowie na ich pytania i będzie przewodniczył Mszy w święto Przemienienia Pańskiego. Papieska wizyta zakończy czterodniowe „GO! Franciscan Youth Meeting”, w którym bierze udział ponad 2 tysiące osób w wieku od 18 do 33 lat.

Wizyta rozpocznie się od osobistej modlitwy Leona XIV w Porcjunkuli – kaplicy odbudowanej przez św. Franciszka, w której założył Zakon Braci Mniejszych i zakończył życie. Następnie na placu przed bazyliką Matki Bożej Anielskiej Papież wysłucha trojga młodych z różnych części Europy, a później będzie przewodniczył Eucharystii.
CZYTAJ DALEJ

Świdnica. Możesz zaśpiewać ze zespołem TGD. Ruszyły zapisy na warsztaty

2026-08-03 18:57

[ TEMATY ]

Świdnica

TGD

warsztaty muzyczne

Barbara Janas

Materiały organizatorów

Plakat promujący wydarzenie

Plakat promujący wydarzenie

Młodzież i dorośli będą mogli rozwijać swoje umiejętności wokalne pod kierunkiem Piotra i Emilii Nazaruk, a następnie wystąpić razem z zespołem TGD podczas finałowego koncertu w świdnickiej katedrze.

Miłośnicy muzyki chrześcijańskiej spotkają się w Świdnicy w dniach 19–20 września. Warsztaty skierowane są zarówno do młodzieży, jak i osób dorosłych, które chcą rozwijać swoje umiejętności wokalne, doświadczyć radości wspólnego śpiewania i przez muzykę wyrazić wiarę.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję