jedno z miliardów ciał niebieskich. Prawdopodobnie jedyne, na którym są warunki do życia, choć ostatecznie tego przesądzić nie jesteśmy w stanie. To, że w układzie słonecznym powstała niewielka w stosunku
do innych planeta, na której mogą żyć ludzie, może być efektem przypadku. Ale prawdopodobieństwo tego przypadku jest mniejsze, niż gdyby nam „pod nosem”, w wyniku procesów fizycznych i chemicznych,
przypadkowo wybudowała się fabryka. Nikt przecież nie słyszał o przypadku samoistnego powstania fabryki. Nie rosną one jak grzyby po deszczu. Podobnie bez myśli nie rośnie Wszechświat. Tej myśli na imię
Opatrzność.
Jest miejsce we Mszy św., w którym w sposób szczególny wypada podziękować Bogu za Jego Opatrzność, za wszystkie dary, którymi nas obdarza. Dary te symbolizują chleb, woda i wino. Ten czas dziękczynienia
w czasie Mszy św. nazywamy Ofiarowaniem. Ofiarujemy więc wtedy Bogu chleb i wino. Są one owocami ziemi, ale i naszego trudu. Ofiarujemy je na ofiarę, która będzie Jego chwałą i przyniesie nam pożytek.
Ofiarujemy te proste dary - jak mówił św. Ireneusz - na chwałę Boga, która objawia się w zbawieniu i za zbawienie świata, w którym objawia się chwała Boga.
Biskup siedlecki Kazimierz Gurda ogłosił miejsca posługi nowo wyświęconych kapłanów oraz poinformował o księżach przechodzących na emeryturę. Dekrety zostały wręczone w sobotę, 13 czerwca, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Siedleckiej, po uroczystościach święceń prezbiteratu w siedleckiej katedrze.
ks. Karol Borkowski – wikariusz parafii bł. Stefana Wyszyńskiego w Białej Podlaskiej,
Szef Biura Prezydenta Ukrainy Kyryło Budanow oraz ambasador Ukrainy w Polsce Wasyl Bodnar zrzekli się polskich orderów zasługi. To reakcja na odebranie prezydentowi Ukrainy Wołodymyrowi Zełenskiemu Orderu Orła Białego przez prezydenta RP Karola Nawrockiego.
„Niestety, prezydent Polski Karol Nawrocki dopuścił się nieprzyjaznego gestu wobec naszego narodu, pozbawiając prezydenta Ukrainy przyznanego mu wcześniej Orderu Orła Białego. Bez wątpienia jest to prezent dla moskiewskiego agresora, który ten bezwzględnie wykorzysta przeciwko obu naszym krajom” – napisał Budanow w komunikatorze Telegram w sobotę.
We włoskiej miejscowości Roccaporena zorganizowano międzynarodową konferencję naukową zatytułowaną: „Św. Jan Paweł II – kandydat na Patrona Europy i Doktora Kościoła” w ramach X Kongresu Ruchu Europa Christi. Podczas obrad w niedzielę 21 czerwca wystąpili naukowcy, m.in. z KUL-u, PAN-u, Papieskiej Akademii Życia, a także przedstawiciele archidiecezji Spoleto-Norcia i sanktuarium św. Rity w Roccaporena.
Ks. prof. Mirosław Sitarz, moderator Ruchu Europa Christi, przedstawił zarys bogatej działalności polskiego Papieża. Podkreślił, że „największym dokonaniem ustawodawczym Jana Pawła II jest kompleksowa reforma prawa kanonicznego zgodna z wytycznymi II Soboru Watykańskiego przeprowadzona w latach 1978-1990, której efektem są dwa kodeksy prawa kanonicznego dla wiernych Kościoła łacińskiego i Kościołów wschodnich”.
W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.