Reklama

Złożyli swe skarby przed Jezusem

W uroczystość Objawienia Pańskiego 6 stycznia w Wyższym Seminarium Duchownym w Paradyżu 2 osoby otrzymały święcenia diakonatu z rąk bp. Adama Dyczkowskiego, a 12 alumnów zostało przedstawionych jako kandydaci do święceń

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Krzysztof Ornatowski i Patryk Zawiślak to dwaj nowi diakoni naszej diecezji. Dołączają oni w ten sposób do grupy 16 diakonów, którzy przyjęli święcenia diakonatu w zeszłym roku i przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich w maju.
- W dzisiejszej uroczystości - mówił rektor seminarium ks. Jarosław Stoś - przywołujemy postaci Mędrców ze Wschodu, którzy przynieśli Chrystusowi to, co mieli najcenniejszego: złoto, kadzidło i mirrę. Dzisiaj 14 naszych braci przynosi i składa wobec tego samego Chrystusa swoje najcenniejsze skarby, przynosi swoje życie, przynosi swoje pragnienia, przynosi swoje ambicje, przynosi swoje marzenia. Ofiarują je temu samemu Jezusowi Chrystusowi, któremu swoje skarby składali Trzej Królowie.
Oprócz 2 nowych diakonów przed Jezusem swe dary złożyło 12 kleryków V roku, którzy zostali dopuszczeni do grona kandydatów do święceń diakonatu i prezbiteratu i publicznie wyrazili swą wolę poświęcenia się na służbę Bogu i Kościołowi. Przygotowują się do przyjęcia święceń diakonatu w maju tego roku, a święceń kapłańskich rok później. Są to: Tomasz Baczyński, Karol Dyda, Michał Gławdel, Piotr Gniewaszewski, Szymon Kluj, Damian Kołodziej, Przemysław Kot, Mariusz Mazurkiewicz, Łukasz Niedzielski, Tomasz Szulc, Szymon Tołkacz i Radosław Walowski.
- Chcę Wam pogratulować, Drodzy Przyjaciele - mówił bp Adam Dyczkowski - że w tej atmosferze obecnej pogoni za karierą potrafiliście odpowiedzieć zdecydowanie „tak” na słowa Jezusa: „Pójdź za Mną”.
Ksiądz Biskup w homilii ukazał wyjątkowość powołania kapłańskiego na tle innych powołań. Tłumaczył, w duchu nauki sługi Bożego Papieża Jana Pawła II, że kapłaństwo jest „darem i tajemnicą”, wezwaniem Bożym i zarazem decyzją człowieka wymagającą odwagi i wytrwałości. A jak wielka to czasem musi być odwaga, widać na przykładzie innego polskiego kandydata na ołtarze, sługi Bożego ks. Jerzego Popiełuszki.
Są ludzie, którzy mają odwagę pójść za Bożym wezwaniem.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2010-12-31 00:00

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Kalendarz Adwentowy: Znak Emmanuela w sercu Maryi

2025-12-19 21:00

[ TEMATY ]

Kalendarz Adwentowy 2025

Adobe Stock

• Iz 7, 10-14 • Łk 1, 26-38
CZYTAJ DALEJ

Betlejemskie Światło Pokoju dotarło do Sekretariatu Konferencji Episkopatu Polski

2025-12-19 17:24

[ TEMATY ]

harcerze

Betlejemskie Światło Pokoju

bp Marek Marczak

Sekretariat Episkopatu

BP KEP

Od harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju otrzymał sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak

Od harcerzy ZHP Betlejemskie Światło Pokoju otrzymał sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak

„Pielęgnuj dobro w sobie” to hasło tegorocznej 35. edycji Betlejemskiego Światła Pokoju, które jest symbolem uniwersalnych wartości braterstwa i pokoju. W piątek 19 grudnia, podczas spotkania opłatkowego w Sekretariacie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie, od harcerzy ZHP otrzymał je sekretarz generalny KEP bp Marek Marczak.

W tym roku Światło zostało ponownie odpalone w Grocie Narodzenia w Betlejem, a następnie przetransportowane drogą lotniczą do Austrii. Stamtąd Światło wyruszyło w swoją międzynarodową podróż, by trafić do kolejnych wspólnot, krajów i kontynentów. 7 grudnia, w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na zakopiańskich Krzeptówkach, harcerki i harcerze ZHP odebrali Betlejemskie Światło Pokoju 2025 od skautów ze Słowacji.
CZYTAJ DALEJ

Jubileusz to kultura. Wystawa „Chrystus naszym pokojem. Caravaggio i Rubens w Rzymie”

2025-12-20 14:53

[ TEMATY ]

Watykan

wystawa

Włodzimierz Rędzioch

Włodzmierz Rędzioch

Kościół św. Agnieszki in Agone - piazza navona

Kościół św. Agnieszki in Agone - piazza navona

Od czwartku 18 grudnia 2025 r. do niedzieli 8 lutego 2026 r. w kościele św. Agnieszki in Agone przy placu Navona w Rzymie będzie można obejrzeć wystawę zatytułowaną „Chrystus naszym pokojem”. Wydarzenie to wpisuje się z cykl wystawy zorganizowanej w ramach inicjatywy „Jubileusz to kultura”, będącej elementem obchodów Jubileuszu Roku 2025. Organizatorem tych wydarzeń kulturalnych jest Dykasteria ds. Ewangelizacji na czele z abpem Rino Fisichellą, przy wsparciu Nadzwyczajnego Komisarza ds. Jubileuszu.

Serię jubileuszowych wydarzeń kulturalnych zainicjowała wystawa ikon w zakrystii kościoła św. Agnieszki in Agone. Dzięki współpracy Dykasterii ds. Ewangelizacji z Muzeami Watykańskimi zaprezentowano ponad dwadzieścia dzieł sztuki bizantyjskiej z tradycji rosyjskiej, ukraińskiej i syryjskiej - ikony szczególnie odpowiednie na Rok Święty.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję