Reklama

Jasna Góra

Jasna Góra: Wielkopiątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej

- W imię czego mamy odrzucić to wszystko, czym wszyscy żyliśmy przez tysiąc lat i to co stworzyło podstawy naszej tożsamości? - pytał na Jasnej Górze abp Wacław Depo. Metropolita częstochowski przewodniczył drodze krzyżowej, która jednak nie była celebrowana jak zwykle na Wałach, ale w kaplicy Matki Bożej.

[ TEMATY ]

Jasna Góra

Droga Krzyżowa

Wielki Piątek

Karol Porwich/Niedziela

Droga Krzyżowa w kaplicy jasnogórskiej

Droga Krzyżowa w kaplicy jasnogórskiej

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Abp Depo przy pierwszej stacji przypomniał, że wyrok na Jezusa to „nie jest historia tylko tamtego pokolenia, ludzi trzymających władzę czy anonimowego tłumu, to jest również nasza historia wpisana w życie Jezusa”.

- W niesprawiedliwym wyroku Piłata potrzeba, abyśmy zobaczyli prawdę o nas samych, prawdę o naszym człowieczeństwie i o wyrokach współczesnych nam sądów ludzkich. Podobnie jak Piłat, poznając prawdę, możemy jej się zaprzeć i mówiąc słowami Jana Pawła II z 1979 r. odrzucić Chrystusa i wszystko co On wniósł w dzieje człowieka – podkreślał duchowny.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

Karol Porwich/Niedziela

Jasna Góra. Droga krzyżowa w Kaplicy MB

Jasna Góra. Droga krzyżowa w Kaplicy MB

„Pytamy dalej w imię jakiej wolności, w imię czego mamy odrzucić to wszystko czym wszyscy żyliśmy przez tysiąc lat i temu co stworzyło podstawy naszej tożsamości?” - wskazywał abp Depo.

Metropolita częstochowski cytował słowa Jana Pawła II: „niech trwają w naszej świadomości dwa zasadnicze momenty: noc betlejemska dająca radość, miłość i nadzieję wszystkim matkom, i noc duchowa na Golgocie ucząca wszystkich wierności Chrystusowi wśród doświadczeń i zagrożeń”.

- Maryjo! Matko Życia, Matko ukrzyżowanego Pana! W Twoje ramiona oddajemy nas samych, nasze rodziny, nasze wspólnoty, Kościół na ziemi polskiej i Kościół powszechny, zwłaszcza w tym,co trudne i bolesne w tajemnicach, które przeżywamy. Niech wszystko przeniknie światło Twojego Zmartwychwstałego Syna - prosił abp Depo.

2021-04-02 16:21

Oceń: +2 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Na Jasną Górę dotarła 36. Piesza Pielgrzymka Diecezji Płockiej

[ TEMATY ]

Jasna Góra

pielgrzymka 2017

Bożena Sztajner/Niedziela

Na Jasną Górę dotarło dziś ponad 1,3 tys. uczestników 36. Pieszej Pielgrzymki Diecezji Płockiej. W ciągu 9 dni pod hasłem „Żywe Diamenty Maryi” (w nawiązaniu do 100. rocznicy Objawień Fatimskich) przeszli około 270 km. Do pielgrzymów kilkakrotnie dołączali biskupi Piotr Libera i Mirosław Milewski, który na zakończenie również koncelebrował Mszę św. przed obrazem Czarnej Madonny.

Pątnicy z diecezji płockiej wędrowali w 11 grupach, oznaczonych kolorami. W większości byli to uczniowie gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych i studenci. Najbardziej liczna była 180-osobowa grupa biało-czerwona z Płocka. Pieszym towarzyszyły około 3 tys. pielgrzymów duchowych oraz pielgrzymi rowerowi z parafii Dobrzyń n. Drwęcą. Warunki pogodowe podczas wędrówki były zmienne, zdarzył się m.in. dzień wędrówki w czasie ulewnej burzy.
CZYTAJ DALEJ

Francja: Nicolas Sarkozy, jako pierwszy były prezydent, trafił do więzienia

2025-10-21 13:13

[ TEMATY ]

Francja

Nicolas Sarkozy

były prezydent

trafił do więzienia

PAP

Nicolas Sarkozy trafił do więzienia

Nicolas Sarkozy trafił do więzienia

Były prezydent Francji Nicolas Sarkozy przybył we wtorek do paryskiego więzienia Sante, gdzie po formalnościach administracyjnych zostanie skierowany do celi. Sarkozy jest pierwszym byłym przywódcą Francji, który będzie odbywać wyrok sądowy w zakładzie karnym.

Sarkozy przybył do więzienia mieszczącego się w 14. dzielnicy Paryża. Po wejściu do środka były prezydent podda się formalnościom administracyjnym, jak każdy inny nowo przybyły więzień. Następnie uda się do celi.
CZYTAJ DALEJ

Ratunek przyjdzie spóźniony

2025-10-21 21:55

[ TEMATY ]

Maryja

objawienia fatimskie

Karol Porwich/Niedziela

W ludziach mieszka niepokój... Boją się, że nadchodzi czas wypełnienia się mrocznej tajemnicy fatimskiej, że dobro jest w odwrocie, a to, że za chwilę świat stanie się domeną szatana, nie jest wcale czczą teorią.

Jest takie objawienie, które uderza w nasz pesymizm, aczkolwiek przewrotnie. Przypomina, że ostatnie słowo należy do Boga, ale Stwórca nie będzie się z jego wypowiedzeniem spieszył. W ekwadorskim Quito Maryja ogłasza, że gdy wydawać się będzie, iż zło zwyciężyło, a diabeł stał się władcą świata, wtedy Ona „zrzuci z tronu nadętego pychą i przeklętego na wieki szatana, miażdżąc go pod stopą i strącając go do piekielnych przepaści”.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję