Reklama

Aspekty

Diecezjalne dożynki w Rokitnie

W sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbyły się dziś diecezjalne uroczystości dożynkowe oraz modlitwa o błogosławieństwo dla rolników.

[ TEMATY ]

sanktuarium w Rokitnie

diecezjalne dożynki

Karolina Krasowska

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha.

Uroczystej Mszy św. przewodniczył bp Paweł Socha.

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

Tegoroczna diecezjalna modlitwa wdzięczności za plony oraz o błogosławieństwo dla rolników była złączona z dziękczynieniem za 50 lat posługi biskupiej i 65 lat kapłaństwa bp. Pawła Sochy. Jubilat przewodniczył Mszy św. przy ołtarzu polowym i wygłosił okolicznościową homilię.

Podczas Eucharystii pobłogosławiono wieńce i bukiety dożynkowe oraz dewocjonalia, a po Mszy św. obrzęd dożynkowy zaprezentował Zespół Pieśni i Tańca im. Michała Krechowca z Krzepielowa. Wystąpił również Lubuski Zespół Pieśni i Tańca im. Ludwika Figasa.

Obchodom diecezjalnych dożynek towarzyszyło Lubuskie Centrum Produktu Regionalnego, które zapraszało do odwiedzenia swoich stoisk.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

2023-08-15 15:58

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Diecezjalne dziękczynienie za plony

Niedziela podlaska 39/2023, str. VI

[ TEMATY ]

diecezjalne dożynki

Ks. Marcin Gołębiewski/Niedziela

Biskup pobłogosławił wieńce dożynkowe

Biskup pobłogosławił wieńce dożynkowe

Biskup Piotr Sawczuk 9 września przewodniczył uroczystej Mszy św. w Łubinie Kościelnym z okazji Diecezjalnych Dożynek.

Bogato ozdobiony plac przykościelny zgromadził duchowieństwo, władze parlamentarne, samorządowe, służby mundurowe, rolników, sadowników oraz przedsiębiorców. Tworząc diecezjalną wspólnotę wszyscy dziękowali Bogu za tegoroczne plony.
CZYTAJ DALEJ

Zmarła aktorka Stanisława Celińska

2026-05-12 16:24

[ TEMATY ]

śmierć

Autorstwa Łukasz Skrzypecki/commons.wikimedia.org

Stanisława Celińska

Stanisława Celińska

Zmarła Stanisława Celińska, jedna z najbardziej cenionych, charakterystycznych i lubianych polskich aktorek - podał menadżer Maciej Muraszko. Aktorka niedawno ukończyła 79 lat.

Przeczytaj archiwalny wywiad z aktorką - Stanisława Celińska: Bóg za mną tęsknił.
CZYTAJ DALEJ

Mocny wpis siostry z Domu Chłopaków: w nowej ustawie o DPS za dużo przemilczeń. Nie dam się zastraszyć!

2026-05-13 19:48

[ TEMATY ]

Broniszewice

Dom Chłopaków

przemilczenia

zastraszanie

ustawa o DPS

FB/S. Tymoteusza OP

Siostra Tymoteusza OP posługująca w Domu Chłopaków w Broniszewicach

Siostra Tymoteusza OP posługująca w Domu Chłopaków w Broniszewicach

- Nie rozumiem, dlaczego w procesie deinstytucjonalizacji tak głośno mówi się o dzieciach z niepełnosprawnościami przebywających w domach pomocy społecznej, a jednocześnie niemal całkowicie pomija się dzieci mieszkające w domach dziecka?!.... W ZOL, itd. Jakby ich temat był niewygodny. Jakby łatwiej było udawać, że problem nie istnieje - napisała w mediach społecznościowych Siostra Tymoteusza - dominikanka ze słynnego Domu Chłopaków w Broniszewicach.

Przypomnijmy: po ostatnich propozycjach zmian ustawy przez Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej, do tego ośrodka od nowego roku nie będą już mogły być przyjmowane kolejne dzieci.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję