Reklama

Zaproszenia

Sesja rekolekcyjna z bp. Romanem Pindlem

Bądź na bieżąco!

Zapisz się do newslettera

14-16 grudnia 2018: „Przekonywał ich o Jezusie (Dz 28, 23). Jak Bóg przekonuje i jak człowiek przekonuje Boga?”

Ostatnie spotkanie św. Pawła z rzymskimi Żydami Dzieje Apostolskie podsumowują słowami: „Od rana aż do wieczora przekonywał ich o Jezusie na podstawie Prawa Mojżeszowego i Proroków. Jedni dali się przekonać o tym, co mówił, drudzy nie wierzyli” (Dz 28, 23b-24). Ważnym elementem relacji człowieka z Bogiem jest dialog. Człowiek poznaje Słowo Boże i daje się mu przekonać, a po przyjęciu odpowiada własnym słowem i życiem według Słowa. Celem sesji jest poznanie dróg przekonywania człowieka poprzez Słowo natchnione, ale także biblijnych przykładów przekonywania Boga przez człowieka.

Pomóż w rozwoju naszego portalu

Wspieram

W czasie konferencji, lektury Pisma Świętego, modlitwy szukać będziemy tego, jakie przekonywanie szczególnie trafia do mnie, w zależności od dyspozycji serca, dziejów mojego życia, kultury i środowiska, w którym żyję. Owocem sesji winno być osobiste odkrycie tego, jak Bóg przekonuje mnie do siebie, jak mnie pociąga i zaprasza do pogłębienia naszej relacji. To może pomóc w bardziej owocnym słuchaniu słowa Bożego i przyjmowaniu z wiarą Bożego przemawiania w lekturze Biblii, modlitwie, medytacji i w trwaniu w przyjaźni z Jezusem. Biblijne teksty natchnione przez Ducha Świętego staną się zachętą do takiej odpowiedzi Bogu, która umacnia i pogłębia najważniejsze relacje w naszym życiu.

Reklama

Sesję prowadzi: ks. bp Roman Pindel

Sesja rozpocznie się w piątek, 14 grudnia o godz. 16.00, a zakończy w niedzielę, 16 grudnia o godz. 12.00. Sesje w czechowickim Domu Rekolekcyjnym to czas słuchania rekolekcji, wyciszenia oraz możliwość rozmów z kierownikiem duchowym. Podczas sesji można korzystać z pełnego wyżywienia. Uczestnicy mają do dyspozycji pokoje jedno i dwuosobowe. Należy zabrać ze sobą Pismo Święte, notatnik, budzik. Zgłoszenia na sesję można przesyłać drogą internetową, korzystając z elektronicznego formularza umieszczonego na www.czechowice.jezuici.pl, mailem na adres: rekolekcje.czechowice@jezuici.pl lub listownie na adres:

Dom Rekolekcyjny św. Józefa - Księża Jezuici Al. Św. Andrzeja Boboli 1 43-502 Czechowice-Dziedzice tel./fax: (032)-215-33-67 e-mail: rekolekcje.czechowice@jezuici.pl www.czechowice.jezuici.pl

2018-11-26 19:39

Oceń: 0 0

Reklama

Wybrane dla Ciebie

Bp Pindel po wizycie ad limina: czuję się głębiej związany z Kościołem powszechnym

[ TEMATY ]

biskup

bp Roman Pindel

Ks. Rytel-Andrianik

Na bezpośrednie podejście papieża Franciszka do różnych zagadnień z perspektywy człowieka, rodziny, grupy społecznej czy miejscowego Kościoła zwraca uwagę biskup Roman Pindel, podsumowując swą niedawną wizytę w Rzymie. Ordynariusz bielsko-żywieckiej wraz z biskupem pomocniczym Piotrem Gregrem po raz pierwszy wzięli udział w wizycie „ad limina Apostolorum”. Byli w grupie biskupów polskich z metropolii warszawskiej, krakowskiej oraz biskupa polowego Wojska Polskiego – przyjętych przez Ojca Świętego 3 lutego br.
CZYTAJ DALEJ

Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!

2025-10-21 14:10

Niedziela Ogólnopolska 43/2025, str. 22

[ TEMATY ]

homilia

Artur Stelmasiak

Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Ks. prof. Waldemar Chrostowski

Przypowieść o faryzeuszu i celniku, którzy przybyli do świątyni, żeby się modlić, odnosi się nie tylko do jednej konkretnej sytuacji, lecz do tego, co powtarza się w każdym pokoleniu wyznawców Boga.

Przypowieść o faryzeuszu i celniku, którzy przybyli do świątyni, żeby się modlić, odnosi się nie tylko do jednej konkretnej sytuacji, lecz do tego, co powtarza się w każdym pokoleniu wyznawców Boga. Jako pierwszą Jezus ukazuje pobożność faryzeusza, zapewne dlatego, że jest częstsza. Faryzeusz staje przed Bogiem z satysfakcją, że wypełnił wszystko, co nakazane, a nawet więcej, ponieważ uczynił to w dwójnasób. Gdyby na takim wyznaniu poprzestał, należałyby mu się uznanie i pochwała, bo nie wszyscy prowadzą życie, które wymaga tak wielkiego wysiłku. Stało się jednak inaczej. Słowa: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie”, świadczą, że najważniejszym celem tego wysiłku było nie tyle uczczenie Boga, ile wywyższenie się nad innych, postrzeganych jako zdziercy, niesprawiedliwi i cudzołożnicy. Ta postawa aroganckiej wyższości znalazła również wyraz w jego nastawieniu do celnika, do którego odniósł się z nieskrywaną pogardą. Zamiast patrzeć przed siebie, w stronę Boga, do którego zwracał się w modlitwie, faryzeusz oglądał się za siebie, w przekonaniu, że jest od celnika, tak samo jak od wszystkich innych ludzi, lepszy. Dziękując Bogu nie za to, kim jest, lecz za to, kim nie jest, modlił się w gruncie rzeczy do siebie, a nie do Boga. Wybrał samousprawiedliwienie, a więc tak naprawdę Boga nie potrzebował.
CZYTAJ DALEJ

Trump reaguje na rosyjskie testy rakiety manewrującej o napędzie atomowym

Prezydent USA Donald Trump ocenił w poniedziałek przeprowadzone przez Rosję testy rakiety manewrującej o napędzie atomowym jako „niestosowne”. Trump wezwał przywódcę Władimira Putina do skupienia się na zakończeniu konfliktu na Ukrainie. Trump wyraził optymizm w kwestii relacji z Pekinem.

Podziel się cytatem – powiedział Trump dziennikarzom na pokładzie Air Force One w drodze do Japonii.
CZYTAJ DALEJ

Reklama

Najczęściej czytane

REKLAMA

W związku z tym, iż od dnia 25 maja 2018 roku obowiązuje Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia Dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) uprzejmie Państwa informujemy, iż nasza organizacja, mając szczególnie na względzie bezpieczeństwo danych osobowych, które przetwarza, wdrożyła System Zarządzania Bezpieczeństwem Informacji w rozumieniu odpowiednich polityk ochrony danych (zgodnie z art. 24 ust. 2 przedmiotowego rozporządzenia ogólnego). W celu dochowania należytej staranności w kontekście ochrony danych osobowych, Zarząd Instytutu NIEDZIELA wyznaczył w organizacji Inspektora Ochrony Danych.
Więcej o polityce prywatności czytaj TUTAJ.

Akceptuję